در چه صورتی نیاز است که خال‌ها را از بین ببریم؟

هر فرد حداقل یک خال بر روی پوست صورت و یا بدن خود دارد. اکثر خال‌های بدن بی خطر هستند و در مورد آن‌ها نگرانی وجود ندارد. بنابراین تا زمانی که لازم نباشد و یا پزشک شما تشخیص نداده باشد، نیازی نیست برای از بین بردن خال‌ها اقدام کنید.

هرچند که برخی از افراد به منظور زیبایی برای از بین بردن خال‌های صورت خود اقدام می‌کنند، با این حال لازم است که این کار با مشورت پزشک انجام گیرد.
پزشکان با تجربه در مرکز خالبرداری اصفهان پس از انجام معاینات لازم، برای برداشتن خال از قسمت‎های مختلف بدن بهترین روش را انتخاب می‌کنند.
برخی از خال‌ها در نقاطی از بدن قرار دارند که ممکن است در اثر در گیر کردن لباس و … تحریک شده و باعث ایجاد درد شوند، این نوع خال‌ها را می‌توان با مشورت پزشک حذف نمود.

خال‌هایی که حتما نیاز به حذف شدن دارند، خال‌هایی هستند که در گذر زمان در اندازه و رنگ آن‌ها تغییر ایجاد می‌شود. تغییر در اندازه، رنگ و به طور کلی ظاهر خال‌ها ممکن است خطرناک و هشداری برای سرطان پوست باشد و لازم است که این تغییرات تحت نظر یک متخصص پوست بررسی گردد.

آیا روش‌های موثری برای از بین بردن خال به روش خانگی وجود دارد؟

تعدادی از سایت‌ها هستند که روش‌ها و راهنمایی‌های زیادی برای از بین بردن خال‌ها به روش خانگی ارائه می‌دهد. این روش‌ها به روش علمی اثبات نشده اند و حتی  ممکن است خطرناک باشد. قبل از انجام هرگونه حذف خال به روش خانگی بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.

خالبرداری | کلینیک دکتر روزبهانیبرخی از این روش‌های اثبات نشده عبارتند از:

  • استفاده از نمک به همراه سرکه سیب
  • قرار دادن سیر روی خال‌ها
  • استفاده از دست برای از بین بردن خال‌ها
  • از بین بردن خال‌ها به وسیله قیچی یا تیغ

سایر روش‌های خانگی که مدعی هستند باعث از بین رفتن خال می‌شوند، عبارتند از:

  • ترکیبی از نوشابه و روغن کرچک
  • پوست موز
  • روغن زیتون
  • روغن درخت چای
  • آب اکسیژنه
  • آلوئه ورا

همچنین در برخی از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین کرم‌ها و ترکیباتی ارائه می‌شوند که ادعا دارند باعث از بین رفتن خال‌های صورت می‌شوند.
برای استفاده از این کرم‌ها لازم است که ابتدا سطح رویی خال را از بین برده و سپس از این کرم‌ها استفاده نمایید. شرکت‌های سازنده این محصولات مدعی هستند که حذف خال‌ها تنها پس از یک روز استفاده از این کرم‌ها صورت می‌گیرد و با لایه برداری پوست، خال‌های صورت همراه آن از بین می‌روند.

خالبرداری | کلینیک دکتر روزبهانیروش‌های ایمن برای حذف خال

اگر تشخیص پزشک شما در رابطه با حذف خال‌های صورت، از بین نبردن خال است، می‌توانید برای پنهان کردن خال از روش‌هایی مانند استفاده از کرم‌های آرایشی و پوشش دهنده استفاده نمایید.

چرا حذف به روش خانگی خطرناک می‌باشد؟

شاید روش‌های حذف خانگی بسیار ساده و راحت به نظر برسند، آنقدر راحت که شما را برای حذف خال‌ها با این روش‌ها وسوسه کند. اما بهترین راه این است که قبل از هرگونه اقدام برای حذف خال‌ها به روش خانگی با یک متخصص و یا یک پزشک مشورت کنید، زیرا شواهد قطعی مبتنی بر اینکه این روش‌ها قطعا خطرناک هستند وجود ندارد. برداشتن خال در اصفهان و در مراکز درمانی مختلف با روش‌های جدید و با کمک دستگاه‌های مدرن انجام می‎گیرد.

البته چندین گزارش در مورد عوارض استفاده از کرم‌های از بین برنده خال که از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین قابل تهیه است وجود دارد. استفاده از این کرم‌ها برای حذف خال ممکن است منجر به زخم‌های عفونی در ناحیه خال‌ها شود.

همچنین از بین بردن و حذف خال‌ها با یک شی تیز مانند قیچی و یا حتی تیغ ممکن است خطرناک باشد و استفاده از آن‌ها باعث ایجاد عفونت‌های پوستی در سطح خال شود، ممکن است با این کار شما یک زخم دائمی بر روی پوست خود ایجاد کنید. مخصوصا زمانی که این وسایل به درستی ضدعفونی نشده باشند.

خطر دیگر در رابطه با حذف خال‌ها به روش خانگی این است که ممکن است این خال‌ها یک خال سرطانی و ریشه‌دار باشند، در صورتیکه برای حذف آن اقدام کنید باعث تحریک آن خواهید شد، با این کار ممکن است مشکل در سراسر بدن شما پخش شده و به یک تهدید واقعی تبدیل شود.

مرکز خالبرداری اصفهانملاقات و مشورت با یک متخصص

بهترین راه برای از بین بردن خال این است که به یک متخصص پوست مراجعه کنید. قطعا یک پزشک متخصص قادر خواهد بود که در مورد خوش خیم بودن و یا بدخیم بودن آن به صورت قطعی خبر دهد و در صورتیکه نباید آن خال را از بین ببرید به شما اطلاع دهد.

معمولا متخصصین پوست از دو روش کلی برای حذف خال استفاده می‌کنند:

در روش اول پزشک ممکن است با جراحی خال را از بین ببرد و سپس زخم را پانسمان کرده تا بهبود پیدا کند.

در روش دوم با استفاده از تیغه جراحی، پزشک ناحیه‎ای را در اطراف خال ایجاد می‌کند و از تیغ برای تراشیدن و از بین بردن خال استفاده می‌کند. در این روش بخیه وجود نخواهد داشت. در هر دو روش ابتدا پزشک خال‌ها را برای اطمینان از سرطانی نبودن و خوش خیم بودن آن آزمایش می‌کند. قیمت برداشتن خال در اصفهان با توجه به روش درمانی که پزشک پس از انجام معاینات تشخیص می‎دهد، تعیین می‌شود.

در نهایت اگر خال‌هایی در صورت شما وجود دارد که باعث ناراحتی شما نمی‎شود و در ظاهر آن تغییری حاصل نشده است، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با این خال‌ها کاری نداشته باشید.
اما در صورتیکه این خال‌ها در اثر پوشیدن لباس به آن گیر می‌کنند و برای شما ایجاد ناراحتی می‌کنند، با مراجعه و مشورت با یک دکتر پوست می‌توانید با خیال آسوده برای حذف آن اقدام کنید.
تغییرات در رنگ، شکل و اندازه خال‌ها ممکن است خطرناک باشد، بنابراین در صورت مشاهده اینگونه تغییرات بهتر است حتما به یک پزشک و متخصص پوست مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *