معمولا نخ‌های قابل جذب ۱۲ تا ۱۵ماه در محل باقی مانده، اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا می‌شود طولانی‌تر باقی می‌ماند. در بعضی از بیماران حتی ۵ تا ۶ سال نتایج قابل مشاهده است. بهترین مورد برای انجام لیفتینگ با نخ زنان یا مردان ۳۰ تا ۶۰ ساله هستند که مایل به انجام جراحی بالا بردن صورت نیستند اما می‌خواهند جوان‌تر به‌نظر برسند.

ابروها، گونه‌ها، زاویه فک، گردن وکل صورت با این روش قابل درمان می‌باشند امروزه لیفت واژن هم با استفاده از نخ انجام می‌شود. عمل بالا بردن با نخ سریع، ایمن و راحت برای بیمار می‌باشد. روی پوست برش داده نمی‌شود وپس از بی‌حسی موضعی با سوزن مخصوص وارد ساختمان‌های عمقی پوست می‌شوند. هم خود نخ وهم فیبروز ایجاد شده در واکنش به آن، نسوج نرم زیرین را حمایت می‌کند نتایج فورا قابل مشاهده بوده و با این روش می‌توانید تا ۱۰سال جوانتر به نظر برسید بدون اینکه اسکاری روی پوست شما بماند و سریعا فعالیت‌های روزانه را شروع خواهید کرد.

اما ظرف ۲ تا ۱۰ ماه آینده بهتر هم خواهند شد. در مواردی که تا ۶ سال ماندگاری داشته گزارش شده است که البته شروع و دوام اثر بستگی به ویژگی‌های پوست هر شخص هم دارد. اما در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است، نسوج صورت افتادگی دارد، چروک‌های بسیار عمیق وصورت‌های بسیار لاغر یا بسیار چاق به لیفتینگ با نخ پاسخ نخواهند داد.