زیبایی خال 

معیار‌های زیادی برای زیبایی وجو دارد، یکی از این معیار‌هایی که می‌توان از آن نام برد خال است، خال یکی از معیار‌هایی است که برای زیبایی به کار برده می‌شده است.

خال در زمان‌های گذشته

خال در زمان گذشته یکی از معیار‌هایی بوده است که هر کسی مخصوصا در زنان از این خال بهره می‌برده است به عنوان زن زیبا در نظر گرفته می‌شده است. با این حال نیز می‌توان گفت در بیشتر آثار نقاشی و تابلو‌هایی که وجود دارد از خال بر روی صورت بسیار استفاده شده است با این حال حتی برای خال نیز در اشعار نیز استفاده شده است.

حتی در اشعار نیز به عنوان نماد زیبایی در نظر گرفته شده است با این حال می‌توان گفت که خال در زمان‌های قدیم بسیار جالب توجه بوده است و برای هر فردی داشتن خال یک حسن بوده است.

مکان‌هایی که خال زیبایی می‌آفریند

بنابراین زمانی که خال در قسمت‌های خاصی وجود داشته باشد می‌توان گفت که از زیبایی می‌تواند برخوردار باشد در این شرایط است که در هر جایی از بدن نیز خال نمی‌‌‌‌تواند زیبایی داشته باشد.

نقاطی از بدن که خال به آن زیبایی می‌بخشد

  1. در قسمت گردن
  2. خال‌هایی که در گوشه چشم وجود دارد
  3. خال روی گونه
  4. خال لب

این قسمت‌ها مکان‌هایی هستند که خال در آن‌ها می‌توانسته است زیبایی زیادی برای فرد ایجاد کند. در زمان‌های قدیم حتی این نوع از خال ‌ها را بر روی پوست می‌کشیده‌اند تا این که از خال بهره ببرند زیرا آن را برای بدن خود نماد زیبایی می‌دانسته‌اند و به هر حال انسان زیبایی را دوست دارد. با این حال در زمان حاضر بسیاری از معیار‌هایی که برای زیبایی در نظر گرفته می‌شده است از میان رفته است بنابراین می‌توان گفت که دیگر منسوخ شده است.

این ملاک‌ها که برای زیبایی بوده است اکنون به عنوان زیبایی به کار نمی‌‌‌‌رود و بر روی صورت بسیار نیز زشت خواهد بود و دیگر جذابیت قبل را نخواهد داشت.
زنان در زمان‌های قدیم از خال بسیار استفاده می‌کرده‌اند به نوعی که خال را بر روی صورت خود می‌کشیده‌اند با این حال خال نوعی از آرایش در صورت محسوب می‌شود.

حتی در زمان‌های گذشته هر طرحی از خال بر روی بدن مطلبی را برای بیان داشته است و مانند رمز نیز از آن استفاده می‌شده است.

خال

انواع خال‌ها

انواع خال‌ها عبارتند از:

  1. خال‌هایی که به صورت ماه ایجاد می‌شده‌اند
  2. خال به صورت شکل پیکان
  3. خال‌هایی که به صورت کالسکه ایجاد می‌شود
  4. خال‌هایی که در قسمت بالای لب وجود دارد
  5. خال روی گونه

در ادامه هر یک از موارد فوق را توضیح خواهیم داد.

۱. خال‌هایی که به صورت ماه ایجاد می‌شود

این یکی از خال‌هایی است که برای آن مفهوم ایجاد شده است این نوع از مفهوم به این صورت است که این خال زمانی که به این شکل برای صورت زنان آرایش می‌شده است تعبیری برای ایجاد یک دیدار در شب را تداعی می‌کرده است.

۲. خال به صورت پیکان

در این نوع از خال که روی صورت ایجاد می‌شده است برای استنباط عشق ایجاد می‌شده است، بنابراین زنانی که عاشق بوده‌اند از این خال به وفور استفاده می‌کرده‌اند.

۳. خال به صورت کالسکه

این خال نیز معنی و مفهومی‌بسیار متفاوت از سایر خال‌ها داشته است این خال برای فرار‌های مشترک ایجاد شده است در این صورت اگر از این خال استفاده می‌شده است فراری در پی آن نهفته بوده است.

۴. خال در قسمت بالای لب

زمانی که می‌خواستند دختران را از زنان تشخیص داده شوند از این نوع از خال استفاده می‌شده است و افراد می‌دانسته‌اند که زنان مجرد هستند یا این که ازدواج کرده‌اند.

خال اسپایلوس

۵. خال روی گونه

خال بر روی گونه برای زنانی که متاهل بوده‌اند بسیار استفاده می‌شده است بنابراین میزان استفاده از این نوع از خال بیشتر بوده است. شخصیت شناسی از روی خال بدن نتایج جالبی به همراه دارد.

۶. خال معیاری برای عاشقی

با این همه توصیفات که برای خال به وجود آمد می‌توان گفت که خال حالت عاشقانه زیادی داشته است زیرا بیشتر در مواردی از آن‌ها استفاده می‌شده است که حالت‌های عاشقانه در آن بیشتر بوده است. بیشتر هم برای دلربایی و دلفریبی از آن استفاده می‌شده است و زنان به همین منظور از این نوع از خال‌ها استفاده می‌کرده‌اند تا این که زیبایی خود را به رخ بکشانند. هم این که در میان زنان منحصر به فرد باشند و از زیبایی زیادی که از خال دریافت می‌کرده‌اند لذت زیادی می‌برده‌اند.

حتی می‌توان گفت که خال نوعی از آرایش برای زنان بوده است زیرا زنان در زمان‌های قدیم از روش‌های گوناگونی برای این که خود را بیارایند استفاده می‌کرده‌اند. زیرا در آن زمان استفاده از لوازم‌های آرایشی به ندرت وجود داشت و یا این که وجود نداشت هر چیزی هم که در آن زمان استفاده می‌شده است به صورت طبیعی وجود داشته است.
هیچ چیز مصنوعی در آن زمان‌ها وجود نداشته است با این حال در آن زمان نیز به زیبایی اهمیت زیادی داده می‌شده است با این حال می‌توان گفت از هر ایده‌ای برای این که زنان خود را بیارایند استفاده می‌کرده‌اند. حتی می‌توان گفت که رنگ خال نیز بر روی زیبایی بسیار تاثیرگذار بوده است این که رنگ خالی که بر روی پوست وجود دارد به چه رنگی باشد بسیار مهم بوده است.
زیرا تاثیر آن را بر زیبایی چند برابر می‌کرده است برای همین بوده است که در زمان‌های قدیم خال‌ها را با رنگ‌هایی که در آن زمان نماد زیبایی بوده‌اند را مورد استفاده قرار می‌داده‌اند. با این حال می‌توان گفت که خال به رنگ آبی بسیار تیره که نزدیک به رنگ مشکی بوده است در آن دوران از طرفداران زیادی برخوردار بوده است در این حالت می‌توان گفت که رنگ بسیار موثر بوده است.

با این حال در عصر حاضر بسیاری از این ملاک‌ها از بین رفته‌اند و به نوعی می‌توان گفت که منسوخ شده‌اند و دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌‌‌‌شود حتی در زمان حال از این خال‌ها بیزاری می‌جویند. بیشتر افرادی که از این خال‌ها بر روی صورت خود دارند می‌خواهند آن را از میان ببرند برای همین دیگر به خال به عنوان نماد زیبایی مخصوصا در زنان به کار برده نمی‌‌‌‌شود. حتی بسیاری از نماد‌هایی که به عنوان زیبایی وجود داشته‌اند دیگر در این زمان از آن‌ها استفاده نمی‌شود که یکی از این نماد‌ها می‌توانسته است که خال باشد. برداشتن خال در اصفهان در مراکز معتبر و بنابر تشخیص پزشک انجام می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *